Міжнародний день книги та авторського права

23 квітня – Міжнародний день книги та авторського права.

Напередодні цього свята, 18 квітня 2018 року, студенти медичного коледжу «Монада»  мали нагоду зустрітися та поспілкуватися  з волинською поетесою Марією Іванівною Пишук.

Ми  ще  з дитинства добре пам’ятаємо, що книга – це джерело знань, найкраще диво  у світі. Тiльки уявіть: ви читаєте про країну, в якiй нiколи не були, i ніби самі опиняєтеся у цiй незнанiй країнi. Розгортаєте книжку про наших славетних козакiв, якi жили давно, декiлька сторіч тому, – і ось вони вже перед вами; чується передзвiн шабель, iржання бойових коней. Ви наче стаєте незримими учасниками усiх подiй, якимось дивом переноситесь у минуле або  майбутнє, мандруючи сторiнками фантастичних творiв...  Цікава книга ніколи  не старіє,вона лише змінює свою форму, перетворюючись на електронну або аудіо версію. «Подякою» книзі, за її вагомий внесок у життя людей було заснування  Всесвітнього дня книги та авторського права. Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє культурному розвитку. Тепер з 1996 року  у 190 країнах світу всі – і ті, хто читають, і ті, хто пишуть, видають та продають книжкову продукцію, мають змогу  висловити свою любов до книги.

Ми щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто створює й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! Марії  Іванівні Пишук бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення!